Nejčastější otázky

Co když při terapii usnu?

Usnutí je úplně v pořádku. Stává se to ve chvílích velkého vyčerpání. Tělo vám tak říká, že si opravdu potřebuje odpočinout.

Ucítím při terapii něco? Co se při ošetření odehrává?

Každý reaguje na kraniosakrální biodynamiku jinak. Můžete cítit teplo v místě, kde se vás budu dotýkat, lehké mravenčení nebo pohyby končetin. Možná si uvědomíte, že dýchate mnohem klidněji a váš dech se prohlubuje. Žádná reakce není špatná, jedná se vždy o přirozenou odpověď vašeho těla na to, co vás zrovna trápí. Pokud by vám však některý z projevů byl nepříjemný, můžete mě na to kdykoli upozornit.

Je kraniosakrální biodynamika bezpečná?

Ano, můžete jí naprosto důvěřovat. Jedná se o neinvazivní metodu, jejímž cílem není nabourat váš léčebný plán, ale právě naopak - podpořit jej.

Funguje kraniosakrální biodynamika podobně jako psychoterapie?

Ne, jedná se o dvě odlišné disciplíny. Při kraniosákrální biodynamické terapii na nemluvíte, pouze ležíte a necháváte své tělo, aby samo našlo cestu zpět ke zdraví. Kraniosakrální biodynamika a psychoterapie se však mohou skvěle podporovat.

Je terapeut doktor nebo jinak vysokoškolsky vzdělaný odborník v oblasti medicíny?

Může být, ale zároveň nemusí. Kurz kraniosarkální biodynamické terapie může absolvovat kdokoli bez ohledu na předchozí zkušenosti. Protože terapie působí i na fyzické úrovni, přidávají ji do své praxe nejen psychologové, ale třeba i fyzioterapeuti.

Jak často by měl člověk na terapii docházet?

Záleží na každém klientovi. Terapii si můžete dopřát jednou za rok jako určitou formu "wellness", někdy je naopak lepší, když absolvujete třeba 6 ošetření za půl roku. Ideální rozmezí mezi dvěma terapiemi je 3 - 4 týdny.

Čte terapeut myšlenky?

Ne, nic takového se při ošetření neděje :) Terapeut se však dokáže nacítit na systém primární respirace, odhalit problém a ten následně odstranit.

Nenašli jste mezi otázkami tu svou?